Nekateri ljudje imajo željo postati sam svoj šef, v tem svetu je to možno tako, da se ti ljudje odločijo za ustanovitev podjetja. Kako poteka ustanovitev podjetja?
Dosti pa je primerov v katerih mladopečeni podjetniki propadejo in se zadolžijo ali pa ujamejo v razne pravne zanke in pasti. Preden se odločite za ustanovitev podjetja, je dobro, da najprej naredite analizo trga in se posvetujete s pravimi ljudmi, ki vam lahko svetujejo ali se vam izplača da ustanovite podjetje ali pa ne. Pri takšnih odločitvah, je vedno dobrodošlo drugo in pa tretje mnenje. Spoznat se je potrebno tudi z zakonodajo oziroma zakoni. Tako boste vsaj spoznali na katere stvari morate paziti, kaj lahko, kaj ne smete ipd.. Pri tem si lahko za razlage in mnenja priskrbite, oziroma povprašate pravnega svetovalca.
Če ste po analizi in pregledu trga ugotovili, da se vam izplača ustanovitev podjetja in ste se seznanili z zakoni, pa lahko začnete ciljati na samo ustanovitev podjetja. Dobro je tudi, če imate možnost, da povprašate druge podjetnike, s katerimi problemi so se soočali, ko so oni ustanovili podjetje. Ko ste 100% prepričani, da bi ustanovili podjetje, pa se lahko odločite, ali boste skakali po Sloveniji z raznimi papirji in čez mesec ali dva ustanovili svoje podjetje, ali pa kupite podjetje. Za ustanovitev podjetja tudi potrebujete začetni kapital, kateri znaša okrog 7.000 do 8.000 eurov. To je lahko za mladega človeka kar velika vsota denarja in je lahko tudi prva ovira na katero lahko naleti. Bljižnica, katero lahko ubere je ta, da se ne odloči za ustanovitev podjetja, vendar podjetje “naroči” in kupi od podjetja, ki se ukvarja s prodajo podjetij. Ta poteka tako, da to podjetje od vas zahteva vaše podatke (ki so potrebni za prepis) ter želje in namenu vašega podjetja. To podjetje gre namesto vas skozi proces za ustanovitev podjetja in ga prepiše na novega lastnika, se pravi vas. Vi pa potem samo plačate manjšo ceno, ki vam jo oni zaračunajo in že lahko začnete poslovati.